PVC KAPI PENCERE

Pvc nedir?

Polivinil klorür genelde kısaltılmış ismi PVC olarak kullanılır. Petrol ve Tuzdan oluşan, petrokimya tesislerinde üretilen, formülü (CH2-CH2) olan bir polimer türüdür. Pvc iki ana maddeden oluşur. Chlorine (tuzdan) ve Ethylene (ham petrolden). Bu bileşim, ethylene dichloride, çok yüksek ısılarda Vinyl Chloride Monomer (VCM) gazına dönüştürülür. Polymerizasyon denilen kimyasal reaksiyon ile VCM kimyasal olarak sabit bir toza dönüşür. Buna Pvc denir.

Neden Pvc Kapı ve Pencere?

Uzun ömürlülük: Ahşap Malzemelerin ömrü kısa olmasından dolayı her zaman tercihimiz. PVC'dir PVC hava şartlarına, kimyasal çürümeye, korozyona, şoka ve aşınmaya dayanıklıdır. Bu nedenle açık havaya maruz kalacak ürünlerinde ve birçok farklı nedenlerle uzun ömürlü istenen yerlerde müşterilerin tercih nedeni PVC olmuştur. Örneğin PVC boruların %75’inin 40 yıldan fazla bir ömre sahip olacağı (100 yıla çıkma potansiyeli olacağı) tahmin edilmektedir. Pencere profilleri ve kablo yalıtımı gibi diğer uygulamalarda, çalışmalar gösterdi ki bunların % 60 ‘ından fazlası 40 yıldan daha fazla bir ömre sahiptir. Sağlamlık ve hafiflik: Pencere profil ve kapı üretiminde kullanılan ahşap ve alüminyum malzemelerle kıyaslandığında PVC malzeme daha dayanıklı ve işlevseldir. PVC’nin aşınma dayanımı, hafifliği ve iyi mekanik dayanıklılığı ve tokluğu bina ve konstrüksiyon uygulamalarında PVC kullanımında çok önemli teknik avantajlar sağlamaktadır. Ekonomiklik: PVC’nin hafifliği, sağlamlığı ve dizayn esnekliği bir çok uygulamada fiyat avantajı sağlar. Konstrüksiyonda kullanılan PVC bileşenler mükemmel fiyat/performans avantajları sunmaktadır. PVC, ahşabın ihtiyaç duyduğu gibi bakım ve boya istemez. PVC dayanıklıdır, uzun süreli ve bakım istemeyen uygulamalar için çok uygundur. PVC’nin yapım ve kullanım maliyeti, alüminyum ve ahşaba göre daha düşüktür.

Firmamız en uygun fiyatlarla pvc kapı ve pencere imalat ve montajını dayanıklı ve kaliteli ürün ile yapmaktadır. Fiyat almak için : info@irmaksanayi.com yada +90.541 881 4307 arayın